#khoroshiy-vybor

Як вибрати інвертор для домашнього використання

Як вибрати інвертор для домашнього використання? - Solarverse.com.ua

Обираємо інвертор для домашнього використання

 

Минула зима стала справжнім викликом для багатьох українців. Дехто вже придбав енергозберігаюче обладнання, хтось все ще розмірковує над купівлею. Сьогодні на ринку представлено досить багато інверторів, батарей, сонячних панелей тощо, як від виробників зі світовим іменем, так і від компаній, які майже нікому невідомі. Оптимальне рішення можна знайти під будь-які потреби та бюджет. Основою будь-якої енергозберігаючою системи є інвертор.

 

 

Зміст:

 1. Що робить сонячний інвертор
 2. Мережеві
 3. Автономні
 4. Гібридні
 5. Якої потужності інвертор Вам потрібен

 

Що робить сонячний інвертор

Такі пристрої належать до категорії силової електроніки. У контексті автономного енергозабезпечення, інвертор це прилад, який виконує декілька функцій:

 1. Перетворення постійного струму від акумуляторів або сонячних панелей у змінний;
 2. Заряджає і моніторить стан акумуляторів;
 3. Швидке автоматичне перемикання споживача “мережа – акумулятори”.

 

Сучасні інвертори мають ряд переваг над бензиновими або дизельними генераторами:

 1. Тихо працюють;
 2. Не потрібно використовувати паливо, що виключає неприємні запахи та вихлопні гази;
 3. Невеликі розміри та сучасний дизайн дозволяють гармонійно «вписати» пристрій у будь-який інтер’єр;
 4. Окрім акумулятора можливе під'єднання сонячних панелей (вітрогенератора тощо) та стаціонарної мережі;
 5. Інвертор виконує свої функції до 30 років поспіль і, навіть довше, без будь-якого втручання складнішого, ніж чистка від пилу;
 6. Вмикається та перемикається між джерелами живлення за 10 мс, тому забезпечує дійсно безперебійне живлення;
 7. Витримують пікові перевантаження у 200-300% протягом 10-30 секунд в залежності від моделі;
 8. При правильному виборі ємності батарей та потужності сонячних панелей може забезпечувати автономність місяцями. 

 

Далі варто розібратись з типами інверторів. 

 

Мережеві

Це інвертори, які перетворюють струм сонячних панелей та направляють його у загальну енергомережу і до споживача. Ці інвертори не передбачають підключення акумуляторів, використовуються для продажу електроенергіі енергорозподільчим компаніям по «зеленим тарифам» і зниження споживання внутрішньої мережі. Мережевий інвертор постійно «доставляє» струм від сонячних панелей у внутрішню мережу і тим самим зменшує споживання із зовнішньої електричної мережі на величину потужності, отриманої від сонячних панелей.

Прикладами мережевих інверторів є  такі моделі, як DEYE SUN-20K-G05 і DEYE SUN-30K-G04 від провідного виробника енергозберігаючого обладнання. Різниця цих двох моделей полягає у номінальній вихідній потужності – 20 кВт і 30 кВт відповідно. Обидва інвертори мають чисту синусоїдальну форму вихідної напруги, тобто генерують частоти та напругу з великою точністю та акуратністю. Тому інвертори із чистою синусоїдою підходять як, для будь-яких побутових приладів, які працюють на змінному струмі, так і для сучасної мікропроцесорної техніки.

Ці моделі нової серії трифазних інверторів Deye мають 2 інтегрованих MPP-трекера, що дозволяє встановлювати сонячні панелі з різних сторін даху. До інших переваг можна віднести:

 • Високий коефіцієнт корисної дії – 98,6%;
 • Наявність різноманітних варіантів передачі накопиченої енергії в мережу;
 • Широкий діапазон роботи MPP-трекера: 200-850 В;
 • Можливість дистанційного керування та завантаження програмного забезпечення;
 • Ступінь захисту IP65, що дозволяє встановлювати систему зовні.

 

Обидві моделі мають захист від: зворотної полярності постійного струму, короткого замикання змінного струму, перенапруги на виході змінного струму, перенапруги на виході, температурний захист тощо. На обидва пристрої діє 5-річна гарантія від виробника.

 

Автономні

На відміну від мережевих, такі інвертори можуть накопичувати енергію в батареях. Автономні інвертори використовуються виключно у якості резервного живлення самого споживача. Тобто енергія сонячних панелей або акумуляторів передається виключно до мережі споживача. В такому  інверторі реалізоване фіксоване перемикання джерела живлення (або мережа, або АКБ/сонячна панель). В залежності від інвертора, внутрішній зарядний пристрій може працювати, як зі свинцево-кислотними, так і з літієвими батареями.

Автономні інвертори SUMRY зарекомендували себе, як надійні та ефекті рішення для організації безперебійного живлення у невеликих будинках.

Так, автономний інвертор Sumry HGS-5500W 5 кВт є досить потужним пристроєм, який допоможе забезпечити безперебійне живлення побутової та комп’ютерної техніки. Номінальна потужність даної моделі складає 5500 Вт, пікова – 11000 Вт. Має одноканальний MPPT контролер, що дозволяє підключити сонячні панелі спрямовані в одному напрямку.

Серед переваг також можна виділити:

 • Чисту синусоїдальну форму вихідної напруги;
 • Високий коефіцієнт корисної дії – 98%;
 • Програмований пріоритет живлення (сонячна панель-акумуляторна батарея-електромережа);
 • Регульовані користувачем струм і напруга заряду;
 • Інформаційний дисплей, на якому відображаються основні параметри пристрою та підключених мереж;
 • Сумісність з літієвими батареями;
 • Наявність функції Wi-Fi-моніторингу (опціонально).

 

Гарантія від виробника складає 3 роки.

 

Автономний інвертор Sumry SM-3200H-24 потужністю 3 кВт  є ще однією моделлю, на яку варто звернути увагу. Як і попередній інвертор, підійде для невеликого будинку або дачі, але з меншою кількістю електрообладнання. Може підключатися до сонячних панелей.

Переваги:

 • Чиста синусоїдальна форма вихідної напруги;
 • Захист від перевантаження, високої температури, короткого замикання на виході інвертора;
 • Широкий діапазон вихідної напруги PV: від 90 до 450 В постійного струму;
 • Вбудована сонячна зарядка: 80 А MPPT;
 • Розумний режим заряду акумулятора для оптимізації терміну служби.

 

Гарантія складає 3 роки.

 

Гібридні

Даний тип інверторів є комбінацією мережевого та автономного.  Перетворюють постійний струм в змінний, а також можуть накопичувати надлишки електроенергії в АКБ. Мають здатність віддавати електроенергію у зовнішню мережу, а також можливість гнучкого налаштування співвідношень споживання (брати частину енергії від сонячної панелі, частину - від мережі). Цей функціонал ставатиме дедалі важливішим зі зростанням цін на електроенергію, тому що даватиме можливість зекономити, хоча б частково використовуючи енергію сонця. 

Так, гібридний інвертор DEYE SUN-5K-SG03LP1 є потужним інструментом забезпечення безперебійного живлення приватних будинків та невеликий комерційних приміщень, наприклад, кафе. Дана модель має номінальну потужність 5000 Вт, пікову – 10000 Вт. Максимальний струм заряда/розряда: 120 А.

Переваги:

 • Гнучке налаштування потоків потужності, одночасне використання енергії мережі та сонячних панелей;
 • Може резервувати надлишки електроенергії в АКБ;
 • Дає можливість паралельного з’єднання до 16 інверторів;
 • Має окремий вхід для дизельного генератора;
 • Рівень захисту IP65, що підходить для розташування на вулиці;
 • Можливість дистанційного моніторингу системи;
 • Можливість використовувати, як свинцеві, так і літієві батареї;
 • Обладнаний зручним різноколірним LCD-дисплеєм.

 

Більш потужною моделлю цієї лінійки DEYE є гібридний інвертор SUN-8K-SG01LP1. Пристрій має ті ж самі переваги, що й попередня модель; призначений для живлення приватних і комерційних будівель невеликого розміру і зможе забезпечити безперебійну роботу більшої кількості обладнання у порівнянні з передньою моделлю. Інвертор має номінальну потужність 8000 Вт, пікову – 16000 Вт; Максимальний струм заряда/розряда: 190 А.

Якщо ж необхідно побудувати потужну систему збереження енергії, її основою може стати трифазний гібридний інвертор DEYE SUN-12K-SG04LP3-EU. Номінальна потужність даного пристрою складає 12000 Вт, пікова – 24000 Вт; Максимальний струм заряда/розряда: 240 А. Враховуючи високу потужність і здатність до масштабування, дана модель дає майже безмежні можливості для безперебійного живлення, як приватних, так і комерційних приміщень. 

 

На всі гібридні інвертори DEYE діє гарантія 5 років.

 

 

Якої потужності інвертор Вам потрібен

Для того, щоб відповісти на це питання, потрібно провести розрахунок номінальної потужності всіх приладів, які Ви плануєте використовувати одночасно. Щоб заміряти реальне споживання побутових електроприладів варто скористатися ватметром. Крім того, особливу увагу слід приділити піковій потужності, яка набагато більше номінальної. Це важливо тому, що деякі прилади, такі як кавомашини, холодильники, монітори, насоси тощо в перші декілька секунд під час запуску споживають набагато більше електроенергії, ніж коли працюють у штатному режимі. 

Розглянемо конкретний приклад звичайної квартири та приведемо середній розрахунок. В кожному конкретному випадку енергоспоживання приладів можуть відрізнятись.

Отже:

 • Лампи – 30 шт (рахуємо LED-лампи, приблизно по 7 Вт)
 • Ноутбук – 2 шт – по 120 Вт
 • Комп’ютер – 300 Вт
 • Роутер – 30 Вт 
 • Холодильник – 50 Вт
 • Телевізор – 2 шт – по 150 Вт
 • Зарядні пристрої для гаджетів – 70 Вт
 • Пральна машина – 800 Вт
 • Електроплита (одна комфорка) – 1500 Вт
 • Бойлер – 1500 Вт

 

Сумарно виходить що потужність може досягати 5 кВт. Треба бути готовим до того, що може скластися ситуація, коли буде потрібно задіяти всі наявні пристрої. В такому випадку потужність інвертора повинна складати не менше 5 кВт. Виключенням є ситуація, коли на плиту/бойлер у вас встановлені окремі автомати. В такому випадку Ви можете не заводити ці пристрої через інвертор, і як результат, вибирати систему меншої потужності.

Також слід зазначити, що краще купувати інвертори від відомих виробників, які зарекомендували себе на ринку. Це є гарантією не тільки високоякісного сервісу, а й дає впевненість в тому, що Ви отримаєте інвертор саме тієї потужності, яку зазначив виробник на пристрої.

 

м. Київ, вул. Кирилівська, 104

 • (080) 033-40-74
 • (067) 175-24-98
 • (044) 334-74-14

info@solarverse.com.ua